23.04.2018 - Sakarya Haberleri ve Firma Rehberi

KOBİlere Nefes Kredisi

KOBİlere Nefes Kredisi

KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak için önceki yıl başlatılan ‘TOBB Nefes Kredisi’ bu yıl da uygulamada olacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan proje ile SATSO üyelerine de kredi desteği sağlanacak.

TOBB, Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) teminat desteği ile Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank işbirliği ile hazırlanan protokol kapsamında yürürlüğe giren Nefes Kredisi ile TOBB üyesi KOBİ’lere aylık % 0,99 faiz oranı ile kredi verilecek. 18 ay vadeli, 50 bin TL alt ve 100 bin TL üst limitli kredide ilk 6 ay sadece kredinin faizi ödenecek. Sonrasında 12 ay vadeli ve eşit taksitli ödeme yapılacak.

Kredi için başvurular 2 Nisan’da başladı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:

“İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte KOBİ’lerimizin en büyük sorunlarından bir i finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, ülke ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlayarak nefes lamalarını sağlamak amacıyla önceki yıl başlatılan “TOBB Nefes Kredisi” bu yıl da yeni koşullarla iş dünyasına Destek Olacak. Üyelerimiz, Düşük Faizli, Uzun Vadede Az Masraflı Kredi Kullanabilecek

SATSO olarak biz de daha fazla üyemizin krediye ulaşmasını sağlamak amacıyla 2 milyon TL ek kaynak sağlama kararı alarak bu sayede üyelerimize toplamda 32 milyon TL ilave kredi limiti tahsis edilecek. 2018 yılında Nefes Kredisi 18 aya uzatılan vadesi ve artan kredi kullandırma imkanı ile yeniden üyelerimizin hizmetinde.

Üyelerimizin TOBB Nefes Kredisinden faydalanmalarını tavsiye ediyorum. İş dünyamızın ilerlemesi için gayret eden üst birliğimize ve bu projeye katkı sağlayan tüm odalarımıza diğer kurum ve kuruluşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu çalışma ile üyelerimiz derin bir nefes alarak üretmeye ve ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceklerdir. Finansal sorunlar ve sermaye yetersizliğinin tüccarlarımızın çözmek zorunda olduğu sorunlar arasında en başta geldiği bilinciyle tüm imkanlarımız ile üyemizin yanında olmaya devam edeceğimizi belirtir, Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim. Kredi için başvurular 02 Nisan 2018 tarihinde başlamış olup üyelerimizin bu kredi desteğinden maksimum seviyede faydalanmasından memnuniyet duyacağız”

10 Nisan 2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ