23.04.2018 - Sakarya Haberleri ve Firma Rehberi

80 Bin Kişiye Eğitim

80 Bin Kişiye Eğitim

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (SAMEK) yılsonu sergilerinin ikinci programı Sapanca’da gerçekleştirildi.

Sapanca SAMEK kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan eserler Sapanca SGM’de sergilendi. Programa Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun eşi Esma Balkanlıoğlu, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler yer aldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın müzik şöleni ile başlayan program, kursiyerlerin katılım belgeleri takdim edilerek sona erdi.

Serginin açılışında konuşan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Bir halk üniversitesi gibi çalışan SAMEK kurslarımız ile 80 bin hemşehrimize eğitimler sunduk. Bizler içerisinde bulunduğumuz 2017-2018 eğitim yılı döneminde toplam 20 kurs merkezinde 91 branşta 10 bin vatandaşımıza eğitim vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıl boyunca eğitim öğretim faaliyetlerinde aktif rol alan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Bugün farklı mahallelerimizde bin 500’e yakın kursiyerimiz 25 farklı alanda eğitim ve kültür sanat çalışmalarını gerçekleştiriyor. Sapanca’mızın farklı farklı mahallelerinde bilgi, kültür, sanat evlerini inşa ederek gelen taleplerle beraber kurslarımızı açıyoruz. Burada Büyükşehir Belediyemiz ile bir bütün olarak vatandaşımıza hizmet ediyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ